Вівторок, 19 Березня, 2024

Іван Плющ: він все життя йшов до влади, хоча й знав, що це Боже наказання

Іван Плющ народився в страшному 1941 році, 11 вересня, коли на повну силу вже йшла війна й Червона армія боронила його рідне село Борзна в Чернігівській області, пише yes-chernigiv.com.ua

Він з’явився на світ в темному льосі, куди його мати сховалася від німецьких бомб. Будучи вже дорослою людиною Іван Степанович часто згадував своє важке дитинство, розповідаючи про це лихоліття та про те, як до 10 років мріяв просто наїстися досхочу.

Поговоримо сьогодні про Івана Плюща, комуніста з 30-річним стажем, що стояв біля витоків незалежності України.

Народжений в СРСР

Трудовий шлях Івана Плюща почався у 1959 р, коли у віці 18 років його призначили бригадиром в рідному радгоспі. Підстави опинитися на такій відповідальній посаді у нього були, на той час Іван уже закінчив сільськогосподарський технікум, до того ж катастрофічно не вистачало людей — країна все ще заліковувала рани після найстрашнішої війни в історії.

Що стосується партійної кар’єри, то її Іван Плющ теж почав рано — він став комуністом в 20 років, вступивши у 1962 р. в КПРС.

Однак, щоб просуватися далі по керівній лінії, технікумівського диплома було недостатньо й молодий чоловік вступає у 1967 р. в Українську сільськогосподарську академію, яку закінчує за фахом агроном.

Після цього він очолював сільськогосподарські підприємства, працював заввідділом по сільському господарству в обкомі КПУ. Потім отримав ще одну вищу освіту в Академії суспільних наук при ЦК КПРС.

Після її закінчення Плющ мав би опинитися на посаді першого або другого секретаря обкому, але по дурості вляпався в скандал — проїхав на службовому автомобілі по режимній вулиці, де жив сам Щербицький. Після доповідної КДБ Плюща понизили в статусі й відправили керувати київським овочевим спецтрестом. Втім, Іван Степанович завжди знав, як опинитися в потрібному місці, в потрібний час і завдяки цьому вже через 3 роки, у 1984 р. став першим замом керівника виконкому при Київській облраді.

Від комуніста до націоналіста один крок

Розвал СРСР в 1991 р. Іван Степанович зустрів на посаді керівника Київської облради. Цей рік став переломним не тільки для України, але і для нього особисто. Від руки вбивці трагічно загинув його єдиний син Вадим, після чого Іван Степанович пішов з сім’ї й на якийсь час став холостяком.

А в грудні того ж року, після обрання Леоніда Кравчука президентом України, Плющ очолив Верховну Раду.

Саме під його керівництвом, і багато в чому завдяки йому, були ратифіковані ті самі Біловезькі угоди, що закріпили юридично незалежність України

І саме тут проявилися найкращі риси самобутнього українського політика Івана Плюща, який умів розв’язувати нерозв’язні завдання й мирити самих непримиренних опонентів, кажучи його словами — “впихувати невпіхуємоє”.

Афоризми Плюща, які пішли в народ, це тема для окремої розмови, але в цьому плані наш Іван Степанович ні в чому не поступався ще одному самобутньому політику 90-х Віктору Степановичу Черномирдіну.

Тим же хто пам’ятає Плющ як простакуватого жартівника, слід знати, що він був почесним професором чотирьох університетів, двох в Україні, одного в Сеулі та ще одного в Баку й всебічно розвиненою людиною,  що чудово розбиралася в українській літературі.

Іван Степанович помер у 2014 р від онкозахворювання. Дивно, але людина, яка народилася на початку війни, покинула цей світ також на початку війни, коли країна, що вважалася при його житті братською, віроломно напала на нашу державу.

.,.,.,.