П’ятниця, 13 Травня, 2022

Вибори у 206 окрузі: все вже вирішено чи інтрига зберігається?

Вибори по 206 виборчому округу на Чернігівщині стартують менш ніж через 2 місяці. Таким чином, у результаті волевиявлення громадян, у Верховній Раді IX скликання з’явиться новий депутат-мажоритарник, який замінить Антона Полякова, що трагічно помер восени минулого року.

Хто реально претендує на перемогу на березневих виборах, і чим ця компанія важлива для Атрошенка та Кличка, читайте у матеріалі yes chernigiv із посиланням на РБК-Україна.

Яка передвиборча ситуація в окрузі зараз?

Отже, через 2 місяці, 27 березня, український парламент поповниться ще одним мажоритарником. Якою є ситуація у передвиборчих перегонах на поточний момент?

Слід зазначити, що події тут розвиваються неквапливо. На сьогодні зареєстрований єдиний кандидат — Олександр Ломако, висунутий від партій “Рідний Дім” та “Удар”.

При цьому, оскільки, виборча кампанія тільки почалася, варто очікувати, що список претендентів у майбутньому розшириться. Так, про своє бажання брати участь у перегонах заявила більшість провідних політичних сил країни.

Що відомо про 206 виборчий округ?

Центр 206 округу — Чернігів, місто у якому традиційно сильні позиції Владислава Атрошенка і, відповідно, будь-який “його” кандидат отримає тут серйозну підтримку місцевого електорату.

До уваги, основа округу — Новозаводський район, де мешкає понад 50% виборців. Крім того, сюди входить 11 територіальних громад Чернігівського та Ріпкинського районів.

Чим примітний 206 округ? Тут двічі, перш ніж став міським головою, перемагав на виборах до Верховної Ради Владислав Атрошенко.

Потім його місце “відійшло” до одіозного забудовника Максима Микитася, який програв у підсумку у 2019 р. представнику від “Слуги Народу” Антону Полякову.

Зазначимо, що меру Чернігова знадобився лише рік, щоб відновити політичний вплив після цієї поразки. У 2020 р. на місцевих виборах Атрошенко переобирався на посаду мера у першому турі (77.5%), а його партія “Рідний дім” з великою перевагою виграла вибори до міської та обласної ради.

Нагадаємо також, що у липні 2020 р. ця політсила уклала союз із партією “Удар”. Було підписано меморандум про співпрацю та участь у наступних виборах до Верховної Ради.

Які інтереси у Кличка у цій компанії? Для нього це насамперед шанс отримати “свого” депутата у сьогоднішньому складі парламенту, куди “Удар” не пройшов, і, звичайно, “пристрілятися” до виборів у ВР у 2023 році.

Що відомо про кандидата в парламент Олександра Ломако?

Кілька днів тому керівники територіальних громад висунули єдиного кандидата на вибори у 206 окрузі. Ним очікувано виявився близький соратник Атрошенка та другий номер у партії “Рідний дім”—  Олександр Ломако. Експерти називають його сьогодні безумовним фаворитом на виборах і небезпідставно.

Довідково: з 2010 до 2016 р. Олександр Ломако керував телеканалом “Дитинець”, потім був заступником Атрошенка. Після місцевих виборів у 2020 р. обіймає посаду секретаря міськради.

Передвиборча кампанія за участю Ломако по суті стартувала ще кілька місяців тому. Це було помітно з появою великої кількості зовнішньої реклами, зі спільними зображеннями кандидата у Верховну Раду та мера Чернігова та суттєвим збільшенням  відеосюжетів на місцевому телебаченні, з коментарями Ломако та Атрошенка.

Чи існує інтрига у майбутніх виборах? На сьогодні очевидно, що місцевий кандидат — фаворит, так само як і те, що ніхто з політичних опонентів Атрошенко та Кличко до боротьби не включився. Втім, український політикум непередбачуваний і ситуація може змінитися вже завтра. До речі, свого слова тут ще не сказала й провладна партія Слуга Народу.