Вівторок, 24 Травня, 2022

Менська ОТГ – приклад вдалої децентралізації

Чернігівська область – це прекрасна земля, де проживають прекрасні чоловіки та жінки. Люди працюють разом задля створення спільного блага. Саме тому з появою ОТГ стало все дещо інакше і реформа децентралізації допомогла вирішити низку важливих питань. Про склад, створення, розвиток та плани на майбутнє розповіли в Менській об’єднаній територіальній громаді. Далі розповість “Yes-chernigiv”.

Історія створення Менської ОТГ

Як і більшість громад, Менська ОТГ була створена 30 квітня 2017 року, про що є відповідна постанова. В ній об’єднані 17 сільських рад, загальне населення яких складає 24.646 жителів. На сьогодні від часу свого створення є вже перші вагомі досягнення, про які далі піде мова.

Менська об’єднана територіальна громада від початку свого створення не лише займалась вирішенням проблемних питань населених пунктів, але і намагалась залучити інвесторів. Тут ведуть свою діяльність безліч сільськогосподарських угідь, є фабрика картону, завод з виробництва сиру, завод з виробництва мінеральної води. Саме завдяки їх діяльності населення громади має куди влаштуватися на роботу, отримувати гідну заробітну плату за свою працю.

Але на цьому керівництво не зупиняється і планує створити ще більш вдалі умови для інвесторів і надати населенню можливість обирати серед вакансій. Так, в планах закладено проект створення Індустріально парку. Так як околицею районного центру, міста Мена, проходить залізнична колія, керівництво вирішило перетворити її на дещо цікаве. Наприклад, ОТГ виділяє земельну ділянку біля колії в оренду підприємцю. Той може використовувати її так, як сам того забажає. Він за свою діяльність сплачує податки, які йдуть на розвиток громади.

Пенсіонерів тут також не забули. Щорічно саме Менська ОТГ опиняється серед лідерів, котрі виграють різноманітні європейські гранти на розвиток комфортних умов для життя людей похилого віку. Так, в минулому році Менська ОТГ отримала грант від польської компанії на будівництво спеціалізованого спортивного залу для пенсіонерів. Трохи раніше у всьому місті було встановлено велику кількість ліхтариків, що зробило місто освітленим та безпечним у нічний час.

Мало лишилось громад, де не закрили жодної сільської школи. І ця громада – одна з таких. Але в селах меншає населення, а утримувати велику школу з мінімумом дітей дуже складно. Тому, поки школи не закривають, але є деякі думки стосовно цього питання на майбутнє.

Майбутні перспективи

Громада намагається йти в ногу з часом і робити все задля того, щоб забезпечити чисті вулиці та околиці, при цьому не забувши про екологічні аспекти. Так вже в плані закладено проект будівництва сміттєперероблювального заводу, де буде відбуватись переробка побутових відходів. Це допоможе швидко подолати проблему сміттєзвалищ та створити сприятливі екологічні умови для життя диких тварин, проростання рідкісних рослин. До того ж, вже ведеться робота із встановлення сонячних панелей, які у майбутньому зможуть забезпечити громаду альтернативним джерелом енергії і які взагалі не шкодять навколишньому середовищу.

Так сталось, що керівний склад всіх ОТГ Чернігівщини мають товариські відносини і планують разом створити такі умови, які приваблять в Чернігівщину туристів, адже туризм може стати для будь-якої громади вагомим внеском у її розвиток. Саме тому керівництво Менської ОТГ планує долучитись до цього напрямку і організувати туристичний потяг, який зможе показати мандрівникам всю красу нашого краю.