Вівторок, 24 Травня, 2022

Що дивляться на Новгород-Сіверщині та чому у прикордонних селах Черніговщини немає українського телебачення?

Невелике село Бучки у Новгород-Сіверській області, де сьогодні мешкає менш як 300 осіб. Зовсім поряд проходить кордон із Росією. Напевно, тому жителі цього населеного пункту дивляться виключно російське телебачення.

Пояснити іншими причинами наявність у Бучках сигналу від 20 російських каналів і повну відсутність вітчизняних, неможливо. Журналісти “Суспільне Чернігів” провели своє розслідування та ось що з’ясувалося. Далі розповість yes chernigiv.

Місцеві жителі говорять, що засилля російського телевізійного контенту у Бучках розпочалося, коли в Україні скасували аналогове телебачення, на місце якого мало прийти цифрове, але… не прийшло.

А на додаток до цього Україна закодувала вітчизняне супутникове ТБ і дивитися у прикордонних селах Чернігівщини, крім російських пропагандистських програм та серіалів, стало нічого.

На сьогодні телевежа у Новгород-Сіверську транслює лише передачі “Суспільного”, решта українських каналів у цій частині Чернігівщини, як кажуть, не “тягнуть”. А український оператор “Зеонбуд” поставив свої передавачі в Шостці (Сумська обл.), чомусь Новгород-Сіверський йому не підійшов.

Директор Чернігівської філії Концерну радіомовлення Сергій Ковальов каже, що в цій ситуації він сподівається лише на запуск державної телевізійної мережі “MX7”, яка, по ідеї має витіснити телебачення країни-агресора з прикордоння, ось тільки коли ця мережа запрацює, невідомо.