Неділя, 26 Червня, 2022

Про земельне питання чернігівських військових

На 45-те пленарне засідання Чернігівської міської ради завітали члени ради ветеранів АТО-ООС. Далі розповість “Yes-Чернігів”.

Головне питання яке їх хвилювало це питання землі. Ветерани російсько-української війни скаржилися на несправедливий розподіл ділянок землі, який держава виділяє для бійців АТО. Говорилося про те, що комісія, створена самими ветеранами, не дуже чесно виконує свої обов’язки та функції, через що багато військових, які повернулися з зони АТО, в тому числі і інваліди, не можуть отримати наділ, гарантований їм державою. Тому вони звернулися з проханням про допомогу упорядкувати цю ситуацію.

У сторону Василя Дмитренка, голови управління земними ресурсами міської ради, пролунали звинувачення в корупції, саботуванні цього процесу та упередженості від голови комісії ветеранів Святослава Смолина. Він звернувся навіть до антикорупційних органів перевірити цей підрозділ.

Дмитренко заявив, що у всьому винуваті самі ветерани, поки була система прямого та простого жеребкування таких претензій не було.  А коли змінили систему і призначали спеціальну комісію, яка на власний розсуд почала розподіляти ділянки почалися непорозуміння.

У квітні склалася цікава ситуація, коли при розподілі паїв на одну земельну ділянку претендували 2 особи. Одна за  жеребкуванням, а інша за вибором комісії ветеранів ради АТО. Дехто з претендентів подали позов до суду на управління земельних ресурсів. Ця судова тяганина триває і досі. Таких заяв у суді знаходиться понад 4300. Але справа у тому, кого з претендентів вважати законним: того, кого обрало жеребкування чи кого комісія ради ветеранів. Мер міста Владислав Атрошенко вислухав 2 сторони і сказав, що втручатися в систему поділу ділянок він не буде аби не бути крайньою стороною, а от з організацією нового механізму розподілу земель згодний.

Як результат – створено нову комісію міських депутатів, по одному з фракції, які опікуватимуться чесним і правильним розподілом земельних угідь.