П’ятниця, 20 Травня, 2022

Де застосовують пінцет і його основні характеристики

Пінцетом називають інструмент, який комфортно поміщається в руці. Він передбачений для взяття дрібних елементів і предметів, які не виходить втримати руками. Прилад в основному складається з двох важелів, кінці яких з одного боку між собою з’єднані, а з іншого боку вільні, і при натисканні торкаються один одного. В основному специфіка інструмента нагадує застосування кліщів, що дозволяє ефективно утримувати дрібні предмети, не допускаючи їм впасти.

Широке застосування пінцет отримав в різноманітних сферах діяльності, побутових ситуаціях і вважається невід’ємним елементом професійного обладнання.

Визначення і класифікація девайса

Пінцет допомагає у виконанні дрібної роботи, він здатний піднімати дрібні деталі, які захопити руками просто нереально. Приладами користуються все, починаючи від кваліфікованих лікарів до косметологів і візажистів, мікробіологи і лаборанти, ремонтні майстри. Використання інструменту в кожній сфері призвело до того, що його класифікація настільки різноманітна і адаптована під вирішення тієї чи іншої проблеми.

Масово пінцети ділять на такі підгрупи:

  • косметичні;
  • медичні;
  • філателістські;
  • ремонтні.

Залежно від виконання поставлених завдань інструмент може бути прямою, з загостреними краями, скошений, з зубчиками, автоматичний, з підсвічуванням і т.д.

Окремо розглядають пінцети для пайки, які можуть мати наступні властивості. Вони можуть бути вакуумними, прямими або вигнутими, зворотними, а також випускають цілі набори інструментів для паяльних робіт.

Прилади відмінні за своєю будовою і дозволяють виконувати різні функції. Припустимо, за допомогою вакуумного пінцета без праці можна транспортувати плоский компонент, що звичайним пінцетом зробити складно. А ось діелектричний пінцет оснащений спеціальним ізоляційним покриттям, який сприяє роботі з радіодеталями і застерігає від удару струмом. Антистатический пінцет буде потрібно придбати, якщо вам необхідно виконувати роботи з чутливими елементами, які можуть перебувати під напругою. Решта прилади призначені для звичайної і простої фіксації елементів.

Ремонтні пінцети

Фахівці з ремонту мобільного периферії, годин і іншого устаткування з маленькими деталями в своїй роботі застосовують пінцет. Його можна побачити в домашньому арсеналі інструментів, в професійних наборах, у ювелірів та інших майстрів. Інструмент для ремонту є чимось середнім між анатомічним приладом і щипцями для брів. Він має широкий захоплення, якого цілком достатньо, щоб утримувати невеликі предмети і елементи.

Радіотехнічні пінцети

В окремий підвид виділяють радіотехнічні пінцети, які оснащені певним затискачем. Він дає можливість після захоплення предмета далі не стискати інструмент для утримання. Часто таким інструментом користуються під час пайки. Можна використовувати як дрібні лещата, так як без праці можна зафіксувати зажим, не утримувати інструмент в руках, а покласти на стіл і зосередитися на виконанні інших, не менш важливих завдань.

Факт, що пінцети виконують з нержавійки – помилковий. Виготовляють його зі звичайного заліза, який покритий фарбою, а може бути і хромом. Тому інструмент не відрізняється довговічністю, і з часом приходить в непридатність. Бувають винятки, але дуже рідко. Робочі пінцети трохи відстають досконало від медичних, так як спостерігається не бездоганна якість покидьки інструменту. Його кінці щільно не сходяться, що в результаті може перешкодити захопити дрібні деталі.

Де купити інструмент

Придбати пінцети можна в один клік. Магазин електротехнічних товарів надає найширший асортимент подібних інструментів. На сайті представлено близько 100 позицій, кожна з яких має свої переваги і нюанси в роботі.

Найпопулярнішим і універсальним перевізником на ринку вважається Нова пошта. Нова пошта працює щодня. Під час свят графік краще уточнювати на своєму відділенні. Кожен день, крім свят і вихідних, формуються транзитні відвантаження між містами. Тому відправивши вантаж сьогодні до 18:00, ваша посилка на наступний день буде доступна до видачі.

Популярною системою оплати вважається накладений платіж. Якщо ви хочете перестрахуватися, при оформленні вибирайте таку опцію. Уже безпосередньо у відділенні, ви зможете подивитися товар, оцінити його стан і тоді оплатити замовлення. Нова пошта за це візьме комісію в розмірі 2% від суми.