Неділя, 26 Червня, 2022

Як отримати компенсацію за пошкодження льодом авто

Зима – це важкий час як для водіїв, так і для пішоходів. Слизький лід не завжди дозволяє вчасно зупинитися, на снігу заносить на узбіччя навіть на зимових шинах. А відлига все частіше провокує пошкодження автівки бурульками чи брилами. 

На думку yes-chernigiv.com.ua, подібні негаразди трапляються не лише з вини комунальних служб, але й через необачність власника машини. Якщо пішоходи обходити бурульки, які повисли над будинками, вже звикли, то для автомобілістів це ще не завжди є аксіомою. 

Наприклад, 31 січня сталася надзвичайна подія по вул.. Д. Самоквасова, буд. 20: з даху багатоповерхівки впала величезна льодяна брила. Вона розбилася об лобове скло автомобіля, сильно пошкодивши його. На щастя, на час падіння льоду в транспортному засобі людей не знаходилось.

У такій ситуації важливо знати, як себе та своє майно захистити. Перш за все, викличте поліцію та нічого не чіпайте до її приїзду. Сфотографуйте результат падіння, адресу будинку та спробуйте скликати якомога більше свідків події (добре, якщо вони теж зафіксують авто на камеру). Збирайте чеки та довідки: за виклик евакуатора та довідку від «Швидкої допомоги» (якщо були постраждалі).

Зверніться до страхової компанії та досудову вимогу власнику будівлі. Якщо на неї реакція негативна, судіться. Не бійтеся судових витрат, адже коли буде доведено провину фізичної чи юридичної відповідальної за стан будинку особи, усі витрати вони повернуть у повній мірі.

Але пам’ятайте, що проблеми краще уникнути, ніж виправляти її наслідки. Тож перш ніж ставити автомобіль, переконайтесь у безпечності власних дій, огляньте дах на предмет снігових та льодових наростів. Також yes-chernigiv.com.ua нагадує пішоходам та власникам авто про необхідність бути обережними на дорогах та проходячи під домівками.