Неділя, 26 Червня, 2022

Зустріч із мешканцями Криму

Часто доводиться чути, що Автономна Республіка Крим була і залишається важливою частиною України, одним з наймальовничіших її куточків та чудовою рекреаційною зоною. Виказуються шкодування, що ця територія знаходиться в окупації Російською Федерацією. Іноді лунають вислови про те, що відданий він був за повної згоди та без найменшого опору з боку української влади та мешканців півострова.

Проте, звернула увагу yes-chernigiv.com.ua, не всі мешканці Криму згодні з таким твердженням. Доказом тому стала зустріч між представниками кримськотатарського народу (членами Меджлісу і заступником його голови) та молоддю Чернігівської області. Вона відбулася в Обласному молодіжному центрі Чернігова і була присвячена п’ятиріччю російської окупації в АРК та 75-тій річниці від початку депортації кримських татар до Середньоазіатських країн.

Представники окупованих земель відверто розповіли юнакам та дівчатам, що трапилося в ті дні на їх рідній території, яке становище там нині та як ставиться корінне населення до російської влади. Червоною ниткою через усю оповідь лунали слова про те, що кримські татари не погоджувалися із встановленням окупаційного режиму, розуміючи усю складність свого становища та не бажаючи миритися з ним, вели боротьбу. Вони намагалися відстоювати інтереси свого народу та повернути півострів до складу України.

Під час заходу відбулася трансляція тематичного фільму, а у гостей міста з’явилася нагода подивитися дитячі малюнки на тему «Мій Крим». Представники Меджлісу висловили сподівання на те, що АРК все ж таки повернеться до складу українських земель, а вони зможуть вільно жити на рідній землі їхніх пращурів. Така відверта розмова змусила замислитися чернігівців над проблемою національної єдності, цілісності та суверенності держави.

Подібні зустрічі допомагають виховати патріотично налаштовану, національно свідому молодь, готову боронити від ворога своїх рідних і країну.