Неділя, 26 Червня, 2022

Якщо завтра війна: мер Чернігова заявив про необхідність створення загонів самооборони

За останніми даними української розвідки, Російська Федерація зібрала на сході, півдні та півночі нашої країни безпрецедентну кількість військової техніки та живої сили, пише yes-chernigiv.com.ua.

Так, ГУР МО України вказує, що на поточний момент Росія в повній бойовій готовності тримає біля наших кордонів — 900 танків, 300 вертольотів, 500 літаків, 2300 БТР, 1400 систем залпового вогню, 80 тис. військовослужбовців, 80 військових кораблів, з яких 23 ударні, 8 підводних човнів.

На цьому фоні цілком закономірною виглядає остання заява міського голови Чернігова, щодо активізації військ агресора в сусідній Брянської області.

Про що говорив мер і до чого нам варто готуватися?

Слід зауважити, що про нарощування військової сили противника на кордоні з Чернігівщиною кілька днів тому говорив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. А 6 квітня під час наради в мерії з цього приводу висловився й Владислав Атрошенко.

На його думку, ситуація більш ніж тривожна й вимагає негайної реакції держави. Виходячи з цього, міський голова Чернігова поставив резонне питання — де державна позиція? За словами Атрошенко, необхідно терміново узгодити дії СБУ та ЗСУ, адже від кордону російські танки  до Чернігова дійдуть максимум за півтори години.

Мер Чернігова вважає, що на випадок надзвичайної ситуації потрібно скоординувати всіх місцевих керівників і бізнес-структури, щоб чітко розуміти, що потрібно робити в разі наступу ворожих військ. Це ж стосується, заявив Атрошенко, й організації загонів самооборони, яка здійснюється сьогодні на волонтерських засадах. На думку мера, в прикордонних містах цим має займатися виключно держава.

Слова Владислава Атрошенка про те, що потрібно готуватися до гіршого, вкотре підтвердило й Головне управління розвідки України. За даними ГУР, окупанти планують розширити межі ДНР / ЛНР, спираючись, як на основну ударну силу, на регулярні підрозділи збройних сил Російської Федерації. Мотивація — “захист російськомовного населення” в самопроголошених республіках.

До відома, кілька днів тому окрема танкова Сіверська бригада відпрацьовувала установку мінних полів за допомогою гусеничних мінних загороджувачів проти танків і бронемашин противника. За інформацією від військових, один взвод загороджувачів протягом пів години встановлює непрохідне для ворожої техніки поле розміром 2.5-3 км. Навчання пройшли успішно.