Неділя, 29 Травня, 2022

Атрошенко: часи, коли громади не брали участі у формуванні центральної влади, залишилися позаду

Під час зустрічі мера Чернігова, з представниками місцевого самоврядування та головами територіальних громад, велика увага була приділена темі: яким має бути народний депутат від Чернігівщини. А конкретно, як він має взаємодіяти з депутатами Верховної ради та виборцями, як виконуватиме обіцянки останніх, та багато іншого. Докладніше про зустріч розповість yes chernigiv.

Владислав Атрошенко звернув увагу присутніх на те, що часи, коли громади не брали активної участі у формуванні центральної влади, залишилися позаду. Міський голова також заявив, що громади повинні висувати своїх кандидатів.

За тиждень починаються вибори у 206 окрузі, і тому вже зараз Атрошенко пропонує підписати меморандум з вимогою до майбутніх кандидатів. Однією з вимог є згадані раніше взаємодії з громадами, а також необхідність постановки перед кандидатами конкретних завдань, з обов’язковим звітом у майбутньому про виконану роботу.

Крім того, на зустрічі було обговорено негативний досвід взаємодії з народними депутатами.

Перший заступник Седнівської громади Олексій Барановський розповів, як вони отримали субвенцію з державного бюджету на встановлення котлів у місцевому ліцеї. Рішення щодо отримання субвенції приймав особисто голова громади, не обговоривши це ні з керівником ліцею, ні з місцевими депутатами. І коли вони не пішли на поступки народному депутату відомої партії, той ініціював повернення коштів.

Саме тому народний депутат, на думку Барановського, має відповідати двом пунктам: по-перше, він має розуміти проблеми місцевого населення, по-друге, сприяти їхньому вирішенню, а не діяти навпаки.