П’ятниця, 20 Травня, 2022

Чернігівці обрали зміни

Учора, 31 березня 2019 року, відбулася визначна подія для всього українського народу: перший тур виборів майбутнього керівника держави. Мешканці Чернігівщини, як і більшої частини України, зробили свій важливий вибір, сказавши “так” зміні старого режиму, простягнувши руку назустріч новому, ще не зовсім зрозумілому майбутньому.

На території Чернігівської області працювало 6 територіальних виборчих комісій. Явка виборців по ним склала від 63,22 % по ТВО № 207 (у Корюківці) та 63,41 % виборців по ТВО № 209 (у Ніжині) до 69,48 % голосуючих по ТВО № 205 у м. Чернігові (вул. Шевченка, буд. 48). У середньому на дільниці прийшло по області 65,37 % виборців, що відповідає середньостатистичному показнику по державі.

Практично на кожній дільниці Чернігівщини з вірою у краще майбутнє проголосували за Володимира Олександровича Зеленського (станом на 23-00, коли підраховано повністю голови в окружних комісіях № 206, 207, 208 та 210). Лише дільниця № 209, розташована у Ніжині, віддала першість “старому” політичному обличчю – Юлії Тимошенко.

Загалом, як зазначають усі експерти, національні та іноземні спостерігачі, особливих порушень виборчого законодавства зафіксовано не було, виборчий процес пройшов спокійно та демократично. Мабуть, вперше за багато років Україна може дійсно похвалитися і швидкою роботою Центральної виборчої комісії, і вільним волевиявленням. За це, звичайно ж, потрібно бути вдячними чинній владі. 

Очікуючи на другий тур виборів, який відбудеться вже за три тижні (21 квітня), українці зможуть стати свідками доволі цікавої політичної гри. Тепер вибір лише за чернігівцями, чого саме вони прагнуть: змінити десятиріччями укладений устрій, обравши невідомість чи стабільність. Потрібно розуміти, що на даному етапі як такої виваженої програми Володимир Олександрович не надав і чого від нього чекати достеменно наразі не відомо, але надзвичайно цікаво. Що очікувати від нинішнього Президента – зрозуміло, але доведеться жити так само, як нині, ще 5 наступних років.

Долучитися до вирішення долі країни, внести історичний внесок патріоти і віддані громадяни своєї держави зможуть вже за 3 тижні. За цей час вони повинні визначитися, хто з лідерів, на їхню думку, зможе створити такі умови, щоб українці могли жити у своїй державі, квітучій та розвиненій, отримувати достойну, конкурентну зарплатню, з оптимізмом та надією дивитися у завтрашній день.