П’ятниця, 20 Травня, 2022

Леонід Кучма

Багато славетних людей народилось на Чернігівщині. Це і актори, і музиканти, і політики. Серед таких був і Леонід Данилович Кучма, котрий навіть після того, як пробув президентом України на 2-х постах, продовжує прославляти нашу країну далеко за її межами, пише yes-chernigiv.com.ua. А починалось все в селі Чайкіно, на Чернігівщині, коли там народився майбутній президент та видатний діяч. Але про все по порядку. Чи був легким його шлях і як зміг завоювати любов мільйонів – далі піде мова.

Біографія

Так от, як зазначалось вище, народився Леонід Данилович Кучма в селі Чайкіно, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область, 9 серпня 1938 року. Крім малого Леоніда, в простій сім’ї було ще двоє дітей: сестра Віра та брат Олександр. Коли на Україну прийшла Друга світова війна, батько родини пішов на фронт, де отримав серйозне обмороження і помер в госпіталі від запалення легень. Матір, разом із трьома дітьми, витримала і окупацію, і голодні часи. Сам Леонід, коли почав відвідувати школу, дуже полюбив навчання. Мав хист і гарну пам’ять, саме тому легко міг впоратись із точними науками і літературою.

Коли навчання в школі було закінчене, Леонід Данилович в 1955 році вступає до Дніпропетровського університету на спеціальність інженера-механіка фізико-технічного факультету. Та навчання не було для Кучми складним і він завжди знаходив час для своїх друзів, красиво грав на гітарі і співав зворушливі пісні. Після завершення навчання, у 1960 році, його відправляють працювати на машинобудівний завод у Дніпропетровську. На цьому заводі Кучма починає працювати над системами для запуску ракет, місяцеходів, балістичних ракет, супутників і т.д. Саме завдяки цій людині було зроблено ряд технічних відкриттів, які й досі поважають у всьому світі. У 1982 році інженер зміг отримати посаду першого замісника, а в 1991 році – став директором заводу. Коли Україна отримає статус незалежної країни, саме Кучма стане ініціатором відкриття Академії технічних наук.

Леонід Кучма починає свою політичну кар’єру з 1990 року, коли його обирають депутатом Верховної ради України 1 скликання і він був одним із тих, хто виступав за надання Україні статусу незалежної держави. Уже в 1994 році він вперше посідає пост глави країни.

Так склались обставини, що Леоніду Кучмі дісталась країна, у якій майже нічого не було і залежність від інших країн була надто висока. Та провівши ряд реформ, він зміг зробити неможливе – він підняв Україну на ноги і про неї дізнались у світі. Так, була створена національна валюта, були проведені реформи в аграрному секторі, банківському, налагодилась приватизація. Леонід Данилович зміг за 4 роки свого правління повністю віддати всі борги людям із пенсій і зарплат, зупинив роботу ЧАЕС, домовився із північним сусідом про пільгові ціни на постачання енергетичних ресурсів для України. В 1999 році Кучма знову виграє президентські вибори і цього разу він орієнтується на курс в Європу, робить все можливе на той час, аби налагодити гарні дипломатичні відносини із світом.

Чим зараз займається?

Кучма

Сьогодні цей політичний діяч перетворився на живу легенду. Він відкрито та відверто говорить проблеми України, може критикувати та дає безцінні поради. До нього прислуховується весь світ. Говорити про цю людину можна безкінечно довго, але ясно одне: він зміг із руїн створити країну, про яку почули всі і якою пишаються. Нам лишається лише дякувати та радіти, що ця людина є вихідцем із просто села на Чернігівщині.